Поверхневі насоси в магазині Aquastory

Поверхневі насоси в магазині Aquastory

Поверхневі насоси

Більшість заміських будинків і садових ділянок не мають підключення до централізованого джерела водопостачання, тому для вирішення проблеми побутового використання води та поливу ділянок необхідно облаштувати свердловину. У разі, коли рівень джерела не перевищує глибини 8 метрів, варто придбати насос поверхневий для перекачування чистих рідин . Особливу увагу слід приділити вибору моделі. При цьому потрібно враховувати умови експлуатації, необхідні показники потужності, продуктивність, час роботи і інші параметри.

Щоб поверхневий насос для води міг довгий час функціонувати без поломок і збоїв, необхідний грамотний введення в експлуатацію і регулярне технічне обслуговування.

Принцип роботи

Поверхневий насос для свердловини не повинен перебувати в рідкому середовищі, так як його корпус легко пропускає вологу всередину і виходить з ладу. Модель встановлюється на поверхні землі поруч з джерелом водопостачання, і через вхідний патрубок до неї приєднуються 2 шланга. Один з них занурюють у воду, другий приєднують до трубопроводу, що веде в приміщення, або використовують безпосередньо для якісного поливу.

Принцип роботи поверхневих водяних агрегатів базується на розрідженні тиску. На вході в даний насос формується перепад тиску, який призводить до засмоктування рідини всередину конструкції. Вакуум всередині робочих камер забезпечує активне всмоктування. Однак досягнення максимального рівня потужності подачі води неможливо через постійної присутності невеликої кількості повітря всередині шлангів. Дана характеристика обладнання не дозволяє використовувати поверхневі водні насоси при глибині джерела більше 8 метрів.

Водопостачання дачі зі свердловин з більшою глибиною можливо тільки за допомогою заглибних насосів або поверхневих установок із зовнішнім ежектором погружного типу. Відсутність повітря в опущеному у воду ежекторі дозволяє створити в насосі максимальний тиск і підняти воду на висоту більше 8 метрів.

Сфери застосування

Купить поверхневий насос можна:

 • для відкачування води з підвалу або льоху;
 • перекачування рідини з колодязів або свердловин;
 • осушення дренажних колодязів;
 • відкачування рідини з басейну;
 • поливу садових рослин;
 • подачі чистої води в житлові приміщення.

Універсальність насосних установок поверхневого типу полягає в можливості їх експлуатації як для водопостачання, так і для водовідведення .

Пристрій обладнання

Конструкція поверхневих насосів включає в себе міцний корпус, усередині якого розташовується електричний двигун, що приводить в дію вал з колесами. Плавність роботи насосного обладнання забезпечують підшипники, які знаходяться між мотором і валом.

Різновиди поверхневих насосів

Все поверхневі насоси для дому в залежності від конструкції поділяються на кілька різновидів.

Відцентрові

Крім основних блоків, до складу конструкції насосів відцентрового типу входять:

 • шланг, що забезпечує надходження рідини в напірну трубу;
 • шланг, який здійснює передачу води на внутрішню камеру агрегату;
 • зворотний клапан, що запобігає витікання води в зворотному напрямку;
 • вакуумметр, контролюючий коефіцієнт розрідженості повітря всередині насоса;
 • манометр, що вимірює показники тиску в момент підйому рідини;
 • фільтр, розташований на вході в корпус і не дозволяє проникати всередину пристрою механічним домішкам;
 • елементи запірної арматури, що дозволяють змінювати швидкість вхідного і вихідного потоку.

Самовсасивающій відцентровий насос має спіральний корпус. Усередині закріплено робоче колесо, оснащене лопатями. При включенні всередині пристрою виникає відцентрова сила. Вона призводить до того, що в центрі утворюється розріджений простір, в той час як по периметру формується зона високого тиску, що виштовхує рідину.

Відцентровий самовсмоктуючий насос може бути одно-або багатоступеневим в залежності від кількості робочих коліс. Багатоступенева версія має більш високу продуктивність і потужність, але при цьому видає багато шуму при роботі.

ККД відцентрових насосів становить близько 92%. До їх достоїнств також варто віднести довговічність і надійність. Серед недоліків виділяють неможливість створення високого тиску через невеликої потужності двигуна. Особливістю поверхневих відцентрових агрегатів є нездатність здійснення роботи на холостому ходу.

Вихрові

Принцип роботи вихрових агрегатів побудований на використанні центростремительной сили для нагнітання води на робоче колесо з подальшою її передачею вище. Головною перевагою насосів вихрового типу є здатність забезпечувати напір, який перевищує показники відцентрового устаткування в 4 рази. Також варто відзначити компактність і низькі ціни на обладнання.

Але дане пристрій здатний працювати тільки з чистими рідинами. Наявність у воді механічних домішок призводить до швидкого зношування деталей і вимушеного відключення насоса. ККД вихрових насосів становить від 30 до 45%, тому вони найчастіше використовуються в якості проміжного елемента для збільшення напору від 5 до 7 разів.

В залежності від призначення розрізняють насоси:

 • Дренажні. Вони використовуються для відкачування води, насиченою великою кількістю механічних домішок, діаметр яких не перевищує 12 мм. Застосування дренажних насосів доцільно при поливі зелених насаджень, проведення будівельних та господарських робіт.
 • Фекальні. Використовуються для викачування вмісту вигрібних ям. Додатковими елементами конструкції даних пристроїв є ножі, призначені для подрібнення великих часток сміття. Перевагами самоусмоктувальних фекальних насосів є особлива міцність деталей і довговічність. Таке обладнання навіть при частому застосуванні не вимагає спеціального обслуговування.

Переваги поверхневих насосів

Побутові поверхневі насоси для води мають ряд переваг:

 • компактність і невелика маса;
 • доступність ціни;
 • простота застосування і обслуговування;
 • безпеку;
 • хороша продуктивність;
 • тривалий термін експлуатації;
 • безперебійність роботи при наявності повітряних пробок.

Поверхневий насос для води зі свердловини не вимагає підведення електроживлення в зону забору води, що забезпечує додатковий рівень безпеки.

Поверхневий насос для приватного будинку має деякі особливості їх потрібно знати перед покупкою:

 • неможливість функціонування при наявності в рідині великих механічних домішок;
 • обмеження глибини колодязя до 8 метрів;
 • високий коефіцієнт шуму.

Також перед запуском садових насосів необхідно заповнити жид кісткою напірну магістраль.

Правила вибору

Перш ніж купити поверхневий насос для води , необхідно визначити основні параметри вибору. До них відносяться:

 • Глибина свердловини. Вона не повинна перевищувати 8 м.
 • Мета застосування. Для поливу можна купувати устаткування з мінімальною потужністю. Для повного водопостачання приватного будинку продуктивність повинна складати близько 3 м 3 /год.
 • Висота подачі. Оптимальним значенням є 30-80 м. Розрахунок базується на тому, що для переміщення води на 10 м необхідно тиск в 1 атмосферу.
 • Відстань від місця споживання води. Відстань, на якому знаходиться обладнання від місця споживання рідини, обернено пропорційно висоті підняття її з джерела. Співвідношення «вертикаль-горизонталь» має становити 1: 4.

Для посушливих регіонів продуктивність обладнання коштує збільшити на 40-50%.

Де купити

На сайті нашого інтернет-магазину AquaStory можна придбати оригінальні насоси Grandfar, Leo, Varna, Optima, Rudes та інших світових виробників . Ми гарантуємо своїм клієнтам коректні ціни, ввічливе обслуговування і швидку доставку. На сайті можна ознайомитися з повним каталогом товарів, уточнити технічні характеристики і актуальні ціни, швидко і просто оформити замовлення.

При необхідності досвідчені консультанти дадуть безкоштовну консультацію по підбору обладнання з урахуванням індивідуальних параметрів, заявлених покупцями.

Поверхневі насоси в магазині Aquastory: классификации, разновидностиRudes Поверхневий насос JET100
16217-31
2181 ₴
Rudes Поверхневий насос JS100
16226-31
2229 ₴
Rudes Поверхневий насос JSWm 10MX
16234-31
2194 ₴
Rudes Поверхневий насос JSWm 15MX
16235-31
1701 ₴
знижка: -17%
Rudes Поверхневий насос QB60B
Rudes Поверхневий насос QB60B
16261-31
1108 ₴ 920 ₴
доставка бесплатно
Sprut Поверхневий насос HPF350
Sprut Поверхневий насос HPF350
16213-31
5336 ₴
доставка бесплатно
Sprut Поверхневий насос HPF450
Sprut Поверхневий насос HPF450
16214-31
6109 ₴
доставка бесплатно
Sprut Поверхневий насос HPF550
Sprut Поверхневий насос HPF550
16215-31
7312 ₴
доставка бесплатно
Sprut Поверхневий насос JA300
Sprut Поверхневий насос JA300
16216-31
8458 ₴
доставка бесплатно
Sprut Поверхневий насос MRS-H5
Sprut Поверхневий насос MRS-H5
16244-31
6655 ₴
Показано від 1 до 16 з 1114 (всього сторінок: 70)
Часті питання про категорію Поверхневі насоси