Розширювальні баки для опалення в магазині Aquastory

Розширювальні баки для опалення в магазині Aquastory

Система опалення грає важливу роль при організації комфортних житлових умов. До захисту обладнання потрібно ставитися уважно, щоб не допустити передчасного виходу з ладу і неприємних поломок. Бак для системи опалення здатний забезпечити безперебійну роботу обладнання при нагріванні.

Опис пристрою

Розширювальний бак для системи опалення є важливим елементом, що забезпечує захист обладнання . При нагріванні теплоносії схильні до збільшення в обсязі, що може спричинити за собою поломки всієї системи. Збільшення обсягу рідини бак забирає на себе.

Закритий бак представляє собою гідравлічний акумулятор, який оснащений міцною мембраною для роботи в агресивному середовищі з гарячою водою. Вбудована мембрана ділить ємність на два відсіки– повітряну і водяну частину.

Повітря поміщається в повітряний відділ за допомогою насоса або компресора. На баках вказується тиск, під яким повинна проводитися закачування. Повітря виконує важливу функцію, стискаючись для збільшення обсягу впускаємо рідини. У другому відсіку збирається розширена рідина, яка виходить з нього, коли остигає теплотраса.

Функціонал розширювального бака:

 • накопичення і відведення повітря, парів рідини;
 • він здатний тимчасово видаляти надлишки гарячої води з системи опалення;
 • підтримує постійний тиск.

Без розширювального оснащення домашня система опалення не зможе функціонувати в нормальному режимі. Важливо правильно розраховувати всі необхідні характеристики і вбудовувати якісні розширювальні баки в системи опалення приватних будинків .

Різновиди

Вироби класифікуються на групи за різними принципами. В основному їх можна поділити на дві категорії– мембранні, тобто закриті, і відкриті:

 • Відкритий впроваджується в систему опалення, де завдяки природній циркуляції тепло переноситься по трубах. У такий різновид заводять воздушнік і наливають воду. Його прийнято встановлювати на горищі або в іншому приміщенні, розташованому на самій верхній частині будинку. Відкриті резервуари необхідно утеплювати, щоб гаряча рідина не остигала при попаданні в нього і могла виконувати функцію теплоносія.
 • Розширювальні баки для закритої системи опалення мають свої особливості. Сама система працює за рахунок циркуляційного насоса, який встановлений в котел. Вони знаходяться під надлишковим тиском і підтримують його на постійному рівні. Якщо котел не працює або циркуляція тепла відсутня, бак продовжує підтримувати встановлений тиск аж до початку ремонтних робіт.

Багато баки встановлюються безпосередньо в котел. Обсяг цих резервуарів відносно невеликий і зазвичай коливається в інтервалі від 4 до 8 літрів. Для стандартної системи опалення таких розмірів ємності вистачає.

Ціна на обладнання встановлюється згідно з технічними характеристиками. Не варто економити на більш ширших баках, щоб потім не витрачати великі суми на ремонт всієї системи.

Переваги

Розширювальні баки мають велику кількість переваг. Вони відрізняються надійністю і забезпечують захист всієї системи опалення . Завдяки розширеному оснащенню великі об'єми рідини не можуть завдати шкоди іншим елементам системи.

Основні переваги обладнання:

 • Розширювальні баки мембранного типу легко встановити. Для цього не потрібно витрачати великої кількості часу і зусиль. Вони економні і прості в обслуговуванні.
 • При використанні додаткових деталей, наприклад, поплавцевих відвідників, повітря не буде застоюватися в резервуарі. Він зможе бути повністю виведений з системи сепараторами. У зв'язку з цим обладнання зможе працювати справно.
 • Для більш ширших елементів характерний широкий спектр палива. Вони можуть працювати від дизеля, газу або електрики.
 • Висока потужність приладу забезпечує безперебійну роботу обладнання.
 • Якісні деталі не піддаються руйнуванню і корозії. Так як ємності робляться в основному з металу, то важливо при виборі звертати увагу на характеристики матеріалу, зокрема, стійкість до корозії.

Основний недолік відкритого бака полягає в тому, що людині необхідно самостійно контролювати , щоб він був повний. В іншому випадку пристрій не зможе виконувати свої функції, що призведе до перебоїв в роботі системи. Власники обладнання закритого типу з такими проблемами не стикаються.

Кращі виробники

На сучасному ринку представлений широкий асортимент розширювальних баків для системи опалення закритого типу . Кожен виробник прагне зробити своє обладнання найкращим, впроваджуючи при створенні новітні технології, використовуючи якісні деталі. Серед популярних компаній, що займаються виробництвом і продажем баків, варто виділити такі бренди:

 • Optima;
 • Zilmet;
 • Sprut;
 • Aquatica.

В нашому інтернет-магазині можна знайти обладнання від даних виробників, ознайомитися з описом і вибрати найбільш підходящий для своїх потреб товар. Наш магазин пропонує ефективне обладнання для приватного будинку з високою продуктивністю і доступною вартістю .

Як вибрати

Перед тим, як купити бак для системи опалення , важливо виконати кілька умов. Необхідно провести розрахунки, які допоможуть точно встановити необхідний обсяг резервуара для підтримки стабільної роботи обладнання. Вся розширюється рідина повинна вміщуватися в бак, щоб обладнання не вийшло з ладу.

Розрахунок здійснюється за допомогою формул. По таблиці можна підібрати бак з необхідним обсягом ємності, спираючись на обсяг теплоносія. Наприклад, для 50 літрів гарячої рідини потрібно резервуар об'ємом в 4 літри.

Правильний вибір бака грає вирішальну роль, але важливо приділяти особливу увагу і якісній установці устаткування. Якщо майстер допустив помилки при установці, то термін служби обладнання скоротиться. При правильній експлуатації розширювальний бак прослужить мінімум 5 років. Якщо його поставити перед циркуляційним насосом, то він пропрацює довше ще на кілька років.

Не варто встановлювати Експанзомати вниз патрубком. В іншому випадку повітря буде накопичуватися всередині ємності і не зможе виходити назовні. Це призведе до зменшення обсягу і виходу з ладу не тільки самого резервуара, а й всієї системи опалення.

Краще відразу підібрати якісний бак, щоб в подальшому не витрачати час на ремонт і переустановку обладнання. Великий асортимент товарів дозволяє вибрати гідний розширювальний бак для систем опалення будь-яких типів.

Де купити

Ми пропонуємо купити розширювальний бак для системи опалення на нашому сайті AquaStory . У нас вигідні ціни та зручна доставка по всій Україна . Функція порівняння допоможе виділити сильні і слабкі сторони вибраних моделей, щоб покупець зміг підібрати кращий товар. Наші консультанти завжди готові відповісти на будь-які питання клієнтів.

Для жителів Харкова передбачена зручна функція– забрати замовлення самостійно з нашого пункту видачі. Покупцям з Києва , Одеси, Вінниці та інших регіонів товар буде доставлений Новою Поштою.

Ми працюємо чесно, піклуючись про кожного свого клієнта. У наших каталогах можна знайти тільки якісне обладнання.Бак Optima cal-pro для систем опалення 5л 6bar
2886-03
403 ₴
Бак Optima cal-pro для систем опалення 8л 6bar
2885-03
470 ₴
Показано від 1 до 16 з 129 (всього сторінок: 9)
Часті питання про категорію Розширювальні баки для опалення