Гідроакумулятори і розширювальні баки в магазині Aquastory

Гідроакумулятори і розширювальні баки в магазині Aquastory

Для організації закритих систем водопостачання та опалення використовують спеціальне обладнання, що забезпечує безперебійну подачу води. Щоб підтримувати постійний тиск рідини, необхідний гідроакумулятор або мембранний напірний бак . Крім стабільної подачі води, пристрій запобігає гідроудари, що виникають в системі при запуску насоса. Напірні резервуари розраховані на певне робоче тиск, що дозволяє використовувати обладнання для вирішення різноманітних завдань.

Конструктивні особливості

Гидроаккумулятор являє собою судину, що працює під тиском. У пристрої накопичується гідравлічна енергія, яка в потрібний момент повертається в систему.

Виробництвом гідроакумуляторів для водопостачання займаються багато заводи-виробники. Агрегати розрізняються технічними характеристиками і способом установки. Моделі вертикального типу сумісні з будь-якими насосами, а горизонтальні пристрої застосовують тільки з поверхневими насосними станціями.

В залежності від конструктивних особливостей обладнання класифікують на кілька видів: мембранні, поршневі і балонні. Мембранні моделі можуть мати зварений чи розбірний корпус. Принцип роботи виробів однаковий, різниця полягає в роздільному елементі.

Напірні резервуари складаються з наступних деталей:

 • металевий бак певного обсягу;
 • мембрана, поршень або балон для відділення повітря від води;
 • монтажний фланець для установки на трубопровід;
 • ніпелі для закачування і випускання повітря з порожнини.

Між еластичною мембраною і стінками бака гідроакумулятора знаходиться інертний газ, зазвичай повітря. Робочий тиск устаткування становить 10 атмосфер. Температура варіюється від– 10 до + 150° C. Призначення пристрою полягає в нагромадженні певного об'єму рідини, яка постійно перебуває під тиском.

При надходженні води з трубопроводу в гумову мембрану еластичний елемент розтягується, а газ стискається. Завдяки таким принципом дії бака в системі зберігається однаковий натиск рідини. Якщо користувач відкриває кран, вода з резервуару випливає, тиск падає, і насос включається. Після досягнення потрібного рівня рідини в резервуарі спрацьовує реле автоматичного відключення насоса. Аналогічним способом функціонують поршневі і балонні моделі.

Для чого необхідне устаткування

Плавне включення та відключення агрегату продовжує експлуатаційний ресурс насосного устаткування. При невеликій витраті води обсяг рідини в баку гідроакумулятора поступово зменшується, поки не спрацює реле, що запускає насос. В результаті вдається компенсувати гідравлічні удари і запобігти пошкодженню елементів трубопровідної системи.

Основний функціонал пневмогидравлического обладнання:

 • акумулювання гідравлічної енергії;
 • підтримку фіксованого тиску в системі;
 • накопичення запасів рідини і компенсація витрат;
 • демпфірування гідроударів, механічних імпульсів;
 • запобігання вібрацій і пульсацій;
 • забезпечення високої продуктивності систем;
 • контроль об'єму рідини в резервуарі.

Напірні пристрої використовують для побутових і промислових цілей. Підключення гідроакумулятора для будинку в систему водопостачання оптимізує витрачання води. Крім того, скорочуються витрати електроенергії, споживаної насосом. Устаткування запускається при певній втраті рідини в системі. Якщо користувач включає кран, щоб набрати склянку води, немає необхідності кожного разу включати насос.

Відмінності гідроакумуляторів для водопостачання та опалення

На нашому сайті можна купити накопичувальні резервуари для систем водопостачання та опалення. Пристрої мають суттєві відмінності, які необхідно враховувати при виборі моделі для вирішення певних завдань.

Гідроакумулятори для водопостачання

Ці пристрої оснащені роздільником рідини. Вони забезпечують стабільний запас води, яка постійно перебуває під тиском. Застосування гідроакумулятора для приватного будинку або виробництва вирішує наступні завдання:

 • компенсує тиск;
 • запобігає гідроудари;
 • зберігає обсяг рідини;
 • згладжує піки водоспоживання;
 • нормалізує витрата рідини.

Вода за своїми фізичними властивостями характеризується низьким ступенем стиснення. При проходженні по системі рівень тиску з кожним разом знижується. Для компенсації тиску в систему водопостачання встановлюють насос. А щоб обладнання не піддавалося гідравлічних ударів через мінливість показника тиску водопровідних систем, потрібно гідроакумулятор для води купити мембранного типу.

Розширювальні баки для опалення

Щоб забезпечити постійне накопичення теплоносія в опалювальних системах, застосовують розширювальні баки. це праве назва промислового або побутового гідроакумулятора для опалення. Устаткування виконує наступні функції:

 • накопичує теплоносій;
 • компенсує розширення води при нагріванні;
 • запобігає розриву опалювальної системи;
 • виключає потрапляння повітря через бак;
 • знижує рівень корозійних утворень;
 • забезпечує зниження тепловтрат;
 • запобігає випаровуванню теплоносія.

Коли температура нагріву води в опалювальній системі досягає + 100° C, рідина починає поширюватися з утворенням бульбашок кипіння. Розширювальний бак дає простір для компенсації надлишкового тиску і захисту системи від гідравлічних ударів.

Конструктивно гідроакумулятори і розширювальні баки дуже схожі . Агрегати оснащені корпусом з резервуаром для води і мембраною для поділу рідини. У напірному обладнанні для водопостачання еластичний фрагмент виконаний з харчової гуми, оскільки вода використовується для пиття. Мембрана не дозволяє рідини торкатися стінок сталевого корпусу.

В розширювальному баці еластичний фрагмент утворює дві порожнини– одну заповнює повітря, а іншу теплоносій. Мембрана виготовлена ​​зі спеціальної гуми, здатної витримувати високі температури. Перед тим як гідроакумулятор купити , потрібно визначитися з призначенням пристрою. У системах опалення слід використовувати спеціально розроблені для цих цілей розширювальні баки.

Виробники водонапірної обладнання

Заводи-виробники випускають гідроакумулятори для промислового і побутового використання в системах опалення та водопостачання. Серед великого асортименту агрегатів варто звернути увагу на продукцію провідних брендів галузі:

 1. Zilmet (Італія)– найбільший європейський виробник мембранних гідроакумуляторів і розширювальних баків. Використовує запатентовані технології, випускає продукцію з відповідністю міжнародному сертифікату якості ISO: 9001.
 2. Watersystem (Туреччина)– компанія займається виготовленням водонапірної обладнання в великому асортименті. Агрегати характеризуються бездоганною якістю виконання, високою продуктивністю і доступною вартістю гідроакумулятора.
 3. Grandfar (Китай)– один з лідерів ринку з величезними виробничими потужностями. Випускає надійне довговічне устаткування з оптимальними робочими характеристиками за доступною ціні . Виробляє широкий асортимент моделей для водопостачання та опалення.

Добре зарекомендували себе на ринку агрегати таких популярних брендів, як Aquatica, Taifu, Optima, Elbi, Euroaqua і інших виробників. При виборі конкретної моделі потрібно враховувати наступні параметри:

 • обсяг резервуара;
 • робочий тиск;
 • температура середовища;
 • конструкція агрегату;
 • габаритні розміри;
 • спосіб установки.

Щоб вигідно купити водонапірної обладнання, звертайтеся в наш інтернет-магазин . Ми реалізуємо продукцію провідних виробників галузі за доступною вартості . У нас можна гідроакумулятор для систем водопостачання купити з доставкою в Київ і будь-який регіон України . На кожен агрегат є сертифікат якості, інструкція з експлуатації та гарантія заводу-виготовлювача.

Переваги співпраці з нами– великий асортимент устаткування, приваблива ціна , товар в наявності на складі, зручні способи оплати. Якщо вам потрібна допомога у виборі розширювального бака або гідроакумулятора, наші співробітники проконсультують по питаннях, що цікавлять.

Гідроакумулятори і розширювальні баки в магазині Aquastory: классификации, разновидностиRudes Бак RT 24
15975-31
689 ₴
Бак Optima cal-pro для систем опалення 5л 6bar
2886-03
403 ₴
Бак Optima cal-pro для систем опалення 8л 6bar
2885-03
470 ₴
Показано від 1 до 16 з 326 (всього сторінок: 21)
Часті питання про категорію Гідроакумулятори і розширювальні баки