Автоматика для насосів

Автоматика для насосів

Автоматика для управління насосом

Насоси і засоби управління насосами- автоматика для насосів , є невід'ємною частиною сучасних технологій . Насоси використовуються для охолодження різних систем або транспортування рідин. Отже, і вимоги і управління насосами істотно розрізняються. Менші насоси повинні управлятися абсолютно інакше, ніж великі насоси з більшою потужністю, відповідно автоматика для різних насосів відрізняється. Навіть процес запуску і гальмування насосів різного розміру сильно відрізняється один від одного, для цього потрібно зовсім інша автоматика управління насосом .

Що таке управління насосом і яке його призначення?

Контролер регулює швидкість насоса і, отже, продуктивність насоса. Вхідні змінні задаються різними датчиками , такими як витратоміри та датчики рівня . Потім інформація запускає контролер насоса , який потім регулює швидкість насоса до оптимальної. Простим способом управління насосами є використання частотники або перетворювачів частоти . Швидкість обертання можна змінювати, керуючи амплітудою або змінюючи частоту. При використанні інвертора Частотники , управління працює дуже ефективно і швидко, що знову відбивається на хорошій керованості насосного обладнання.

Роботою насоса керують різні типи пристроїв, від найпростіших, до високотехнологічних розробок. Основні типи насосної автоматики, які можна недорого купити в інтернет-магазині Aquastory, перераховані нижче:

Управління насосом з допомогою перетворювача частоти

Перетворювач частоти -це інвертор, який генерує змінний струм в одній або декількох фазах вихідного струму змінної частоти і напруги. Вихідна частота і вихідна напруга/струм кожної фази можуть регулюватися за допомогою інтегральної схеми управління. Привід для управління насосом може бути розміщений або в корпусі насоса, або в шафах управління або у вигляді окремого корпусу.

Ступінь захисту Ip шафи для системи управління, або корпусу Частотники , повинен забезпечувати захист від пилу, перегріву, вологи а також, від електромагнітних і механічних перешкод.

Для автоматизації роботи насосних станцій все частіше і частіше використовують схеми на базі частотних перетворювачів . Частотне управління позбавлене недоліків релейних схем. Автоматизовані схеми з перетворювачем частоти забезпечують:

  Для обмеження пускових струмів і плавного розгону електродвигунів в релейних схемах часто встановлюють пристрої плавного пуску . Однак, ці пристрої не забезпечують плавну зміну подачі. Для цього на трубопровід встановлюють регулюючу арматуру, що призводить до втрат тиску і знижує загальний к.к.д. системи водопостачання.

  Принцип роботи найпростішої схеми регулювання зі зворотним зв'язком по тиску

  Частотні перетворювачі застосовуються також для невеликих систем водопостачання, опалення та ГВП. Плавне регулювання напору і продуктивності насоса забезпечує постійний тиск в мережі, відсутність перепадів температури гарячої води при відкритті і закритті додаткових кранів, підтримання мікроклімату в приміщенні.

  Під час пуску насоса через частотний перетворювач , на електродвигун подається напруга невеликої частоти, яка збільшується відповідно до запрограмованих значень. Це забезпечує плавне наростання тиску в системі і знижує ймовірність гідравлічних ударів.

  При збільшенні водоспоживання, тиск в системі падає. Сигнал з датчика тиску подається на перетворювачів частот , який збільшує частоту напруги живлення електричного двигуна. Продуктивність насоса плавно збільшується, поки давленіе в системі не досягне заданого значення. При зниженні споживання води, частота напруги в живильної ланцюга знижується, обороти насосного агрегату падають.

  За допомогою частотники також можна реалізувати систему каскадного автоматичного управління двома і більше насосами. Такі схеми використовуються в мережах з високими піковими навантаженнями, де максимальна продуктивність одного насоса не забезпечує компенсацію втрат тиску. У цих випадках частотний перетворювач забезпечує плавний введення додаткових агрегатів і рівномірний розподіл навантаження між працюючими насосами.

  Переваги управління насосом з перетворювачем частоти

  Контролери насосів доступні в багатьох версіях, але варіант з перетворювачами частоти -один з найбільш елегантних типів. Регулюючи частоту, можна, наприклад, гнучко регулювати потужність циркуляційних насосів відповідно до фактичних вимог і, таким чином, досягати значної економії енергії, споживаної насосної системою. Таким чином, перетворювач частоти насоса має властивість енергоефективності.

  З частотники , можна досягти високого потенціалу економії, особливо в промислових умовах зі змінними значеннями управління насосом. Крім того, є безліч програм для керування насосами, які спрощують роботу з двигунами і, таким чином, зводять до мінімуму витрати на технічне обслуговування. Ще одним плюсом частотного перетворювача  є швидка керованість насосної системи, частотники в системі управління насосом за частки секунди реагують на зміну показіній, датчиків і можуть дуже швидко компенсувати і вносити поліпшення.

  Вибір частотного регулятора для насосів

  Вибір частотних перетворювачів для насосного обладнання робиться за такими критеріям :

  Захисту приводних електродвигунів від коротких замикань, обриву фази, перегріву, перевантажень, перепадів напруги.

  Зупинці насосних агрегатів при "сухому ході", пошкодженні проточної частини і так далі.

  плавної зміни продуктивності при зниженні або збільшенні тиску. Частотний перетворювач також може функціонувати в режимі регулювання подачі за кількома параметрами системи водопостачання або опалення.

  Попередженні про несправності. При поломки або ненормальних режимах роботи елементів системи водопостачання, на дисплей виводиться повідомлення про несправність. У багатьох моделях частотники є подача сигналу про аварії за "сухим контактам" і відправка повідомлення по підтримуваним протоколах дротового і бездротового зв'язку на віддалені диспетчерські пункти.

  Типу приводного електродвигуна. Число фаз і тип електродвигуна повинні відповідати параметрам частотного. Для приводу насосних агрегатів застосовуються синхронні і асинхронні одно-або трифазні електричні машини.

  інтервалом регульованих частот. Кожному значенню частоти напруги живлення відповідає певна швидкість обертання електродвигуна і продуктивність насоса. Ця характеристика частотного перетворювача повинна відповідати параметрам мережі водоподачі.

  Току, напрузі і потужності. Номінальні електричні характеристики електродвигуна і перетворювача частоти повинні збігатися. Рекомендований запас потужності приватника-15-20%.

  За кількістю аналогових та релейних входів. Залежно від кількості датчиків, необхідно підібрати частотний перетворювач з відповідною кількістю входів.

  За функціями. Частотний перетворювач може суміщати функції пристрою плавного пуску, ПІД-регулятора, пристроїв захисту. Функціонал пристрою вибирають відповідно до вимог до системи опалення та водопостачання.

  Купити обладнання з розділу ➦Автоматика для насосів в магазині ⚡ Aquastory ⚡, зі знижками в Харкові і доставкою по всій Україні ☝

  Найвигідніші ціни на обладнання, від провідних світових виробників, з категорії ⏩ Автоматика для насосів, представлені в інтернет-магазині Aquastory.

  Підібрати, потрібні Вам товари, можна, грунтуючись на технічні характеристики, фотографіях і схемах продукції, представлених в картках товарів або фільтрах, на сторінці категорії ⏩ Автоматика для насосів.

  Наші менеджери, із задоволенням, нададуть повний супровід покупки і допомогу при підборі обладнання, по телефону або будь-яким іншим, зручним для Вас способом.

  Отримати товари можна поштовими службами ✈ в будь-якій точці України, або безкоштовно забрати самовивозом з декількох точок продажів в ➦ Харкові.  доставка бесплатно
  Автоматика DPS-II-12A Насоси+
  Автоматика DPS-II-12A Насоси+
  1548 ₴
  доставка бесплатно
  Автоматика DPS-II-22A Насоси+
  Автоматика DPS-II-22A Насоси+
  1855 ₴
  доставка бесплатно
  Автоматика EPS-15 Насоси+
  Автоматика EPS-15 Насоси+
  604 ₴
  доставка бесплатно
  Автоматика EPS-15A Насоси+
  Автоматика EPS-15A Насоси+
  705 ₴
  доставка бесплатно
  Автоматика EPS-15MA Насоси+
  Автоматика EPS-15MA Насоси+
  1020 ₴
  доставка бесплатно
  Автоматика EPS-15SP Насоси+
  Автоматика EPS-15SP Насоси+
  686 ₴
  знижка: -17%
  Автоматика EPS-16 Rudes
  Автоматика EPS-16 Rudes
  576 ₴ 478 ₴
  доставка бесплатно
  Автоматика EPS-16 Насоси+
  Автоматика EPS-16 Насоси+
  631 ₴
  доставка бесплатно
  Автоматика EPS-16SP Насоси+
  Автоматика EPS-16SP Насоси+
  686 ₴
  знижка: -15%
  Автоматика EPS-II-12 Rudes
  Автоматика EPS-II-12 Rudes
  530 ₴ 450 ₴
  доставка бесплатно
  Автоматика EPS-II-12 Насоси+
  Автоматика EPS-II-12 Насоси+
  631 ₴
  доставка бесплатно
  Автоматика EPS-II-12A Насоси+
  Автоматика EPS-II-12A Насоси+
  758 ₴
  доставка бесплатно
  Автоматика EPS-II-12SP Насоси+
  Автоматика EPS-II-12SP Насоси+
  686 ₴
  доставка бесплатно
  Автоматика EPS-II-22A Насоси+
  Автоматика EPS-II-22A Насоси+
  1336 ₴
  доставка бесплатно
  Автоматика EPS-II-23A Насоси+
  Автоматика EPS-II-23A Насоси+
  1508 ₴
  Автоматика LP3 Насоси+
  159 ₴
  Показано від 1 до 16 з 181 (всього сторінок: 12)
  Часті питання про категорію Автоматика для насосів