Електронні реле тиску в магазині Aquastory

Електронні реле тиску в магазині Aquastory

Електронне реле тиску

Одна з важливих складових насосної системи водопостачання - реле тиску. Це пристрій, оснащений манометром , вбудованими датчиками, що зчитують показання манометра, і контактами для відключення живлення, що подається на водяний насос. Воно регулює силу напору в системі водопостачання, шляхом включення або відключення електричних контактів при досягненні мінімального або максимального показника тиску, тим самим автоматично управляє роботою насоса.

У електронного реле тиску є елемент плавного запуску, і захист від сухого ходу насоса. Моделі, оснащені електронікою, відрізняються простотою регулювання, зручністю, наочністю при візуальному контролі задаються значень. Маркування на регулювальних кнопках спрощує настройку показників. Контролер також має датчик, служить для перетворення величини сили натиску води в електричний сигнал для управління вимикачем харчування.

Grandfar-GF-A Ibo-DIG-IBO-1 Womar-SKD-4 Euroaqua-SKD-4

Як працює електронне реле?

Воно має металевий або пластиковий корпус, всередині якого заховані елементи управління:

 • латунні пластини;
 • муфти для електропроводки;
 • контактний вузол;
 • сталевий поршень;
 • пружини та ін.

Пристрій підключається до одного з виходів бака для накопичення води (гідроакумулятора). Воно має невеликі пружини , які під'єднані до мембрани і легко регулюються. При підвищенні натягу пружини спіраль стискається, а при зниженні – розтягується. Це викликає певні реакції контактної групи, яка подає команду помпі.

При наповненні або спустошенні гідроакумулятора , змінюється сила напору води , пружина передає силу напору і з урахуванням встановлених значень включає або відключає насос. Реле тиску може фіксувати витрата води за допомогою спеціального датчика.

Після монтажу пристрою користувач задає робочі параметри. Коли відбувається падіння тиску і цей показник нижче заданого, автоматика включає помпу і знову вимикає її, якщо параметр досягає потрібного рівня. Реле тиску виконує дві важливі функції:

 • стежить, щоб у накопичувальному баку завжди була вода;
 • регулює роботу насоса , захищаючи його елементи від передчасного зносу.

Але щоб агрегат не включався сильно часто, потрібно правильно налаштувати автоматику.Електронні моделі в порівнянні з механічними пристроями мають більш тонкі налаштування. Наявність такого приладу позбавляє від установки додаткового обладнання для захисту від сухого ходу.

Під час налаштування датчиків важливо враховувати характеристики обладнання, встановленого в системі. Зазвичай реле тиску відключає насос , коли сила напору досягає показника 2,5-3 бару і включає при 1,5-1,8 бар.

Монтаж реле тиску

У чому перевага електронних пристроїв?

Воно об'єднує в собі звичайне реле тиску , а також контролер протоки і сухого ходу. Тому воно може автоматично вимикати нанос , якщо вода перестає надходити до нього. Автоматика має широкий діапазон налаштувань і цифрову індикацію, яка дозволяє легко відстежувати задані параметри. До основних функцій електронного реле тиску відносять:

 • контроль справності гідроакумулятора;
 • контроль наявності розривів і витоку води в системі;
 • примусове відключення насоса при тривалій роботі.

Контролер також може відстежувати повільне зміна сили натиску в малодебітних свердловинах. Наявність невеликого вбудованого гидробака захищає систему від гідроударів, виключає помилкове спрацьовування пристрою при різких перед тиску.

Як автоматика захищає помпу від сухого ходу?

Однією з частих причин виходу з ладу станцій водопостачання (гідрофора) є недостатня кількість або повна відсутність в води. Коли помпа працює вхолосту, підвищується ризик деформації і поломки її складових. Щоб запобігти такій ситуації, потрібно враховувати особливості системи водопостачання і номінальні показники для роботи контролера.

Для захисту від сухого ходу можна купити прилад, який може реагувати на зміну сили натиску в межах від 0,2 до 1,2 бар. Вирішити проблему можна і іншим способом – встановити контролер , який буде включати помпу, якщо фактичні значення падають нижче встановленого номінального показника.

Налаштування електронного реле тиску

Налаштування пристрою тісно пов'язані з параметрами накопичувального бака. Тому спочатку потрібно задати величину напору, після чого можна приступати до налаштування контролера. Вона проводиться в три етапи: спочатку встановлюється сила напору, потім – рівень включення і виключення помпи.

Щоб оптимізувати роботу пристрою, показники потрібно перевірити дослідним шляхом і підігнати з урахуванням висоти трубопроводу, витрати води. Є два важливих аспекти, які потрібно враховувати, налаштовуючи електронне реле :

 • різниця між мінімальним і максимальним показником не менше 1,2 бар і не більше 1,7 бар;
 • внутрішній тиск в накопичувальному баці повинно бути на 15% менше, ніж показник для включення насоса.

Керуючий блок і гідроакумулятор мають певні показники навантаження. Вони повинні збігатися з кількістю ділянок забору води, висотою трубопроводу.

Де купити електронне реле за доступною ціною?

В нашому інтернет-магазині Aquastory представлений великий вибір моделей. Однією з популярних є модель Optima Ep-1, яка оснащена захистом від сухого ходу , дисплеєм, гнучкими настройками, надійними датчиками, широким набором функцій. Робочий ресурс моделі Optima Ep-1 – до 200 тис. спрацьовувань.Дану модель можна купити, недорого, в нашому магазині.

Крім, самої поппулярной моделі Ep-1, у нас широкий асортимент насосної автоматики, інших брендів, представлений такими моделями, як:

 • Grandfar GF-A;
 • Ibo DIG-IBO 1;
 • Womar SKD-4;
 • Euroaqua SKD-4;

Використовуючи зручне меню, можна швидко знайти підходящу модель за такими параметрами, як ціна , максимальний робочий струм і ін.

Всі пристрої відрізняються простотою монтажу, надійністю, широким функціоналом. В асортименті є моделі для будь-яких насосів, які можуть зберігати налаштування навіть при тривалому простої.Показано від 1 до 9 з 9 (всього сторінок: 1)
Часті питання про категорію Електронні реле тиску